...
UWAGA! SKLEP OBECNIE PODCZAS ZATOWAROWANIA. PRZED ZAKUPAMI PROSIMY O KONTAKT W CELU WERYFIKACJI STANÓW I CEN.
+48603779488

Jak działa pulsoksymetr

Pulsoksymetria - badanie saturacji krwi

Pulsoksymetria, to medyczna metoda przezskórnego mierzenia nasycenia krwi tlenem. Metoda polega na ilościowym pomiarze spektrofotometrycznym, to jest zbadaniu poziomu trasmisji lub odbicia światła przez próbkę. W wypadku pulsoksymerii to pomiar nasycenia tlenem krwi. Krew nasycona tlenem wykazuje odmienne właściwości optyczne niż odtlenowana. Jednocześnie rejestrowana jest częstotliwość pracy serca (puls).
W pulsoksymetrii do wykonywania pomiarów służą urządzenia zwane pulsoksymetrami.

Pulsoksymetry - rodzaje

Pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne przeznaczone
do badania wskażnika saturacji krwi SP02.
Spotykamy dwa rodzaje pulsoksymetrów:
1. pulsoksymetr medyczny, stacjonarny to atestowane urządzenie medyczne wykorzystywane w placówkach medycznych (szpitale, kliniki, przychodnie) – przykładowe zdjęcie obok. Urządzenie posiada atesty instytutów
naukowo-badawczych lub medycznych, poddawane konserwacji przez wyspecjalizowane firmy techniczne. Pulsoksymetr stacjonarny
wykorzystywany jest do stałego monitorowania stanu zdrowia pacjenta. Urządzenie posiada wiele funkcji do diagnostyki. Odczytuje poziom saturacji, perfuzji, tętna, ciśnienia, oddechu i wiele innych.

Zdjęcie z portalu https://www.lifebox.org
Pulsoksymetr napalcowy model 50D

2. pulsoksymetr napalcowy to lekkie, przenośne urządzenie do użytku domowego. Istotą pulsoksymetru jest praktycznie umożliwienie
samodzielnego badania przez pacjenta.
Urządzenia te nie wymagają opieki serwisowej. Pulsoksymetr sprawdzi poziom saturacji krwi, perfuzji obwodowej i puls. Przedstawiony obok na zdjęciu pulsoksymetr model 50D posiada graficzne przedstawienie pracy serca w postaci fali PLETH. Dodatkowo wyświetla poziom baterii i datę. W celu ułatwienia odczytu posiada czterokierunkową pozycję wyświetlania wyniku.

Jak obsługiwać urządzenie opisałem w poprzednim wpisie. Przeczytaj tutaj.

 

Pulsoksymetr napalcowy wsparciem w pandemii koronawirusa Covid 19

Pulsoksymetr napalcowy służy do wykonania samodzielnego badania. Naszym klientom proponujemy, by badania przeprowadzali 2-3 razy dziennie o określonych porach dnia. Wyniki odczytu należy zapisać
w dzienniczku badań. Systematyczność w prowadzeniu badań pulsoksymetrem pozwala na ustalenie różnic poziomów saturacji krwi, perfuzji czy tętna rano każdego dnia. Obserwacja wyników pozwala na przeprowadzenie własnych ustaleń o stanie zdrowia. Jeżeli wyniki saturacji spadają i mamy duszności, zawroty głowy czy gorączkę – natychmiast skontaktujmy się z lekarzem. W trakcie wizyty przedstawienie wyników swoich badań będzie bardzo pomocne w podjęciu diagnozy.

Czy wiesz, że większość osób zgłaszających się z objawami COVID 19 są w stanie zaawansowanej choroby.
Leczenie takich pacjentów jest znacznie trudniejsze i długotrwałe.

Pamiętaj o systematycznym monitorowaniu trzech podstawowych parametrów życiowych: saturację krwi, perfuzję obwodową,puls.

Jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz samodzielnie przeprowadzić badania w domu zapoznaj się z naszą ofertą cenową pulsoksymetra napalcowego model 50D wraz z dwoma bateriami AAA.

 

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.