...
UWAGA! SKLEP OBECNIE PODCZAS ZATOWAROWANIA. PRZED ZAKUPAMI PROSIMY O KONTAKT W CELU WERYFIKACJI STANÓW I CEN.
+48603779488

Kamery analogowe AHD

Kamery analogowe AHD Kamera AHD NOVUS NVAHD-1DN5102V/IR-1
Kamery analogowe AHD firmy NOVUS

Kilka słów wstępu

Kamery analogowe są najbardziej popularnymi urządzeniami systemów podglądu telewizyjnego. Pierwsze kamery analogowe działały w systemie CVBS (Composite Video Baseband Signal). Następcą ich jest system AHD (Analog High Difinition) .

Kamera w systemie CVBS (480P i 576P) przesyła obraz w protokołach analogowego wideo: NTSC, PAL, SECAM. Natomiast kamera AHD obsługuje już protokoły: HD (720P) i FullHD (1080P). Litera P oznacza liczbę linii w przeplocie wyświetlanego obrazu.

Kamery analogowe AHD

Technologia AHD umożliwia przesyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości bezprzewodowo (wifi) oraz przewodowo przez przewody koncentryczne czy skrętki stosowane w systemach analogowych CVBS.

Jest kilka powodów tak dużego zainteresowania kamerami AHD. Wyższa jakość obrazu, niska cena w porównaniu z IP, łatwość w montażu, kompatybilność z urządzeniami innych producentów, niskie wymagania eksploatacyjne.

Systemy podglądu kamer analogowych AHD

Kamery AHD podpinane są do rejestratorów analogowych wyposażonych w wejścia BNC umożliwiające podłączenie 4,8,16,32 kamer. Podgląd z kamer może być prowadzony przewodowo przez monitor (sterowanie myszką) lub mobilnie przez aplikacje (obsługa z panelu sterownia). Rejestracja obrazu z kamer w rejestratorze odbywa się na zainstalowany dysk. Po wypełnieniu pamięci dysku obraz jest nadgrywany. W zależności od pojemności dysku, obraz jest dostępny do podglądu przez odpowiednią liczbę dni. Przyjmujemy, że posiadając dysk o pojemności 1TB obraz z czterech kamer AHD przechowywany jest przez tydzień. Z takiej samej liczby kamer CVBS, to już dwa tygodnie.

Większość rejestratorów funkcjonuje w trybie pentaplex. Co to oznacza? Jednocześnie wykonuje funkcje: podglądu „na żywo”, nagrywa, odtwarza, archiwizuje i wysyła obraz na monitor oraz urządzenia mobilne. Przez USB umożliwia zgranie zarejestrowanego obrazu na zewnętrzne urządzenia masowe.

Wybór kamer AHD

Kamery możemy podzielić między innymi na: kopułkowe, tubowe, obrotowe, kompaktowe z wymiennym obiektywem, przemysłowe, z motozoom-em, szerokim obiektywem, promiennikami podczerwieni. Pod względem łączności z rejestratorem: przewodowe i bezprzewodowe. Pod względem rozdzielczości: 2,4,5,6,8 i więcej mega pixeli.

Przeglądając katalogi z kamerami mamy możliwość wyboru. Sugerujemy się wyglądem, parametrami, obsługą. Nie wiemy jak kamera będzie pracowała w środowisku, w którym ją zamontujemy.

Jeżeli interesuje Was zakup systemu kamer analogowych AHD, to przeprowadzimy testy i pomożemy w wyborze. Obserwujcie nas w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.