...
UWAGA! SKLEP OBECNIE PODCZAS ZATOWAROWANIA. PRZED ZAKUPAMI PROSIMY O KONTAKT W CELU WERYFIKACJI STANÓW I CEN.
+48603779488

Monitoring domu kamerami wifi ip

Monitoring domu kamerami wifi ip to popularny sposób na zabezpieczenie mienia. Rozmawiając z klientami często zwracają uwagę, że po remoncie po prostu zapomnieli o zabezpieczeniu domu. Wtedy właśnie korzystają z kamer ip wifi.

Do tego celu wykorzystasz kamery ip wewnętrzne jak i zewnętrzne. Zasada działania jest bardzo prosta gdyż podłączając kamerę do zasilania w ustalonym miejscu łączysz się z nią przez domową sieć WIFI. Zaletami są: szybkość montażu, łatwość w konfiguracji kamer, niski koszt montażu oraz tak zwany czysty montaż. Wadami: konieczność posiadania Internetu o dobrych, stabilnych parametrach, zapewnienie działania sieci WIFI w odległych miejscach domu, zakłócenia transmisji przez inne urządzenia, dodatkowo przeszkody: stropy, ściany.

Monitoring domu kamerami wifi ip – jak to zrobić?

W celu demonstracyjnym posłużymy się kamerą wifi ip 757JBU do zastosowania wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Kamera z powodu niewielkich rozmiarów ( 157 * 58 * 58 mm,
waga (g) 219G) oraz niskiego poboru mocy (12V 1A < 6W) najczęściej stosowana jest w monitoringu domu, mieszkania, warsztatu, czy garażu.

Podstawowe parametry tego urządzenia to: obsługa 2.4GWifi, interfejs zasilania (gniazdo DC), przycisk reset, działanie w dzień i w nocy, diody podczerwieni 24 sztuk 850nm, promień podczerwieni do 20 metrów, port sieciowy RJ45, rozdzielczość obiektywu 2,0 MPx, 1080 P 1920 * 1080 (768 * 432), obiektyw HD 2 miliony pikseli. Prędkość bezprzewodowa IEEE802.11b / g / n 150 Mb / s. Bezpieczeństwo 64/128-bitowe WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK.
Funkcje oprogramowania: protokoły i standardy TCP / IP, UDP / IP, HTTP, DHCP, NTP, 802.11b / g / n, ONVIF
Format obrazu wideo H.264
Zarządzanie kamerami wifi ip za pomocą bezpłatnego oprogramowania AJCLOUD (obsługa Androida 4.0+, iPhone’a 9.0+ lub 5S+), format audio G.711 \ AAC
Temperatura -10°C ~ + 40°C, wilgotność 10% – 90%
Certyfikaty CE, FCC

monitoring domu kamerami wifi ip 757JBU
757JBU kamera wifi ip
757JBU kamera wifi ip podgląd

Aby korzystać z podglądu kamer wifi ip monitoringu domu wystarczy: posiadać Internet o stabilnym łączu częstotliwości 2,4GHz oraz pobrać darmową aplikację AJCLOUD. Aplikacja pracuje na stabilnym serwerze Amazon ALEXA.

W trzech krokach podłączysz kamerę wifi ip 757JBU:

Montujesz kamerę wifi ip w wybranym miejscu oraz podłączasz zasilanie.

Przeprowadzasz rejestrację kamery w aplikacji AJ CLOUD “krok po kroku”.

Korzystasz z podglądu monitoringu domu w czasie rzeczywistym, to znaczy co widzi kamera bezpośrednio przekazywane jest na widok twojego smartfona.

Podgląd na żywo bezprzewodowo – jak uniknąć problemów?

W przypadku wyboru do monitoringu kamer wifi ip należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Kamery wifi ip przesyłają obraz wykorzystując łączność bezprzewodową. Przed zakupem musimy wiedzieć jaka jest prędkość i jakość łącza internetowego w miejscu montażu. Należy zwracać uwagę na lokalizację domu. Inne parametry Internetu są w dużych aglomeracjach miejskich, inne w małych miasteczkach czy na wsi. Także widoczne są różnice w górach czy nizinach.

Dodatkowo należy pamiętać o konstrukcji domu. Ściany, stropy to przeszkody dla zasięgu Twojej sieci Internet. Wtedy można zastosować wzmocnienia sygnału wifi przez punkty dostępowe (tak zwane acces point). W sprzedaży występują pod nazwami: wzmacniacz, repeater czy extender. Wzmacniacze, jako urządzenia pośredniczące w transmisji sygnału, powodują straty w prędkości Internetu na wyjściu i co za tym idzie, spowolnienie transmisji wideo.

Reasumując, przed podjęciem decyzji o zakupie kamer wifi należy sprawdzić jakie prędkości Internetu mamy w miejscach montażu. Gdy stwierdzimy słabe parametry warto rozważyć wzmocnienie sygnału przez wzmacniacze. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dostępność w miejscu montażu zasilania dla kamery.

Zastanawiasz się nad zakupem kamer, alarmów czy akcesoriów. Chcesz uzyskać więcej informacji zapraszamy Cię do kolejnych wpisów Bloga i obserwuj nas na naszych profilach społecznościowych.

W razie jakichkolwiek problemów z zabezpieczeniami zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.