...
UWAGA! SKLEP OBECNIE PODCZAS ZATOWAROWANIA. PRZED ZAKUPAMI PROSIMY O KONTAKT W CELU WERYFIKACJI STANÓW I CEN.
+48603779488
pulsoksymetr napalsowy model 50D

Perfuzja obwodowa

Perfuzja obwodowa - o co chodzi?

Perfuzja obwodowa (PI – indeks perfuzji) to termin medyczny określający przepływ krwi przez narządy człowieka takie jak: serce, płuca, mózg.  Wraz z krwią do tkanek i narządów dostarczane są wartościowe składniki odżywcze, a ponadto, co najważniejsze, tlen. Prawidłowa perfuzja ma znaczący wpływ na funkcje narządów i tkanek.  Jest to jedna z podstawowych funkcji naszego organizmu.  Im wyższa wartość PI, tym przepływ krwi jest większy, a pomiar saturacji krwi podaje stan faktyczny.

Dlatego też, jest tak ważne, by pomiar saturacji krwi wykonywać w miejscach gdzie wskaźnik perfuzji obwodowej będzie najwyższy. Stąd przyjęto, że wskaźnik perfuzji jest kluczowym do uzyskania prawidłowego wyniku badania saturacji krwi. Co ważne, w miejscu pomiaru niski poziom PI 0,4% i niżej, powoduje, że badanie jest mało wiarygodne i nie odzwierciedla prawidłowego odczytu saturacji krwi.

Także przed wykonaniem pomiaru saturacji krwi za pomocą pulsoksymetra napalcowego znajdźmy miejsce najlepszego przepływu krwi (perfuzji obwodowej). Najczęściej do badań wykorzystujemy palec wskazujący, zakładamy aparat paznokciem do góry. W tym czasie palec prześwietlany jest światłem czerwonym i podczerwonym. 

 

perfuzja obwodowa
Pulsoksymetr napalcowy model 50D z bateriami AAA i zawieszką

Perfuzja obwodowa. Badanie pulsoksymetrem napalcowym model 50D

pulsoksymetr napalsowy model 50D
Poziom perfuzji obwodowej zbadasz pulsoksymetrem napalcowym model 50D

Czy pulsoksymetr napalcowy model 50D jest wyposażony we wskaźnik perfuzji obwodowej? Oczywiście, że TAK. Wskaźnik PI znajduje się w środkowej części wyświetlacza OLED, między wynikiem saturacji krwi SPO2, a pulsu PRbpm. Dla łatwości odczytu wskaźniki: SPO2 kolor żółty, PRbpm kolor zielony, a PI% kolor niebieski.

Warto wykonać pomiary na kilku palcach, sprawdzić wskaźniki pulsu i perfuzji obwodowej, tak by uzyskać dobre parametry. Następnie wykonywać badanie saturacji krwi.

Podsumowując, pulsoksymetr napalcowy model 50D jako certyfikowane urządzenie do wykonywania pomiarów podstawowych parametrów życiowych  w warunkach domowych spełnia wszystkie wymogi prawidłowego użytkowania. Przeszedł żmudną procedurę certyfikacji, posiada funkcje energooszczędne, umożliwia wykonanie miarodajnego pomiaru saturacji krwi. Z pewnością możemy powiedzieć, że pulsoksymetry napalcowe ratują życie. Zapraszamy do zakupu pulsoksymetra napalcowego turtaj  

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.