...
UWAGA! SKLEP OBECNIE PODCZAS ZATOWAROWANIA. PRZED ZAKUPAMI PROSIMY O KONTAKT W CELU WERYFIKACJI STANÓW I CEN.
+48603779488
wtyk rj 45 kat 5e

Wtyki do skrętki

Wtyki do skrętki, co to jest?

Wtyki do skrętki, RJ45 lub 8P8C, tak popularnie mówimy o zakończeniu skrętki nieekranowanej lub przewodu sieciowego. Wraz z dedykowanymi osłonami są ważnymi elementami sieci komputerowej. Jak ogólnie wiadomo, głównym zadaniem wtyków jest stabilne i drożne połączenie z przewodem typu skrętka oraz urządzeniami sieci. Osłony zabezpieczają wtyk i połączenie zacisku przewodu przed uszkodzeniami. W zależności od potrzeb oraz zastosowania przewodów stosujemy różne ich kategorie. Dla bliższego wyjaśnienia, przewody w otulinie składają się ze skręconych czterech par kabli. Przeploty powodują ograniczenie zakłóceń elektromagnetycznych zwany przesłuchem. Wtyki natomiast posiadają obudowę plastikową dedykowaną skrętek, a także gniazd instalowanych w routerach, switch-ach czy prostych gniazdkach ściennych. Po odpowiednim włożeniu skrętki w styki, zaciskamy je zaciskarką.

Poznaj nasze akcesoria montażu

8P8C czy RJ45?

Wtyki 8P8C (ang. 8 Posiction 8 Contact) są bardzo często mylone z wtykami RJ45. Jak sama nazwa wskazuje posiadają ośmiostykowe złącze (wtyk i gniazdo), w którym znajduje się 8 miejsc na styki i 8 styków. Oczywiście te do skrętki nieekranowanej czy przewodów komputerowych popularnie stosujemy do połączeń elektrycznych o niskim napięciu 12-24V. Ale zdarza się wykorzystanie w połączeniach komputerowych (komputer-komputer) czy tworzenia rozległych sieci komputerowych (serwer-urządzenia peryferyjne: komputery, drukarki, skanery).

Natomiast wtyki RJ45 (ang. Registered Jack type 45) są wyglądem podobne do wtyków 8P8C z tym, że posiadają dodatkową boczną wypustkę, tak zwany klucz. Dzięki temu możemy zainstalować wtyk w gnieździe specjalnego modemu. Takie rozwiązanie służy komunikacji między siecią komputerową klienta, a firmą IT.

wtyki RJ45 kat 5e

Wtyki do skrętki 8P8C kat.5e

Wtyki do skrętki – jakie wybrać

wtyk rj45 kat 5e

Wtyki do skrętki nieekranowej kat.5e

W naszym sklepie z powodzeniem prowadzimy sprzedaż wtyków 8P8C wraz z przeźroczystymi osłonami. Oferujemy najpopularniejsze kategorii 5e i 6.

Wtyki i osłony kategorii 5e stosujemy do przewodów sieciowych tej samej kategorii. Skrętki nieekranowe kategorii 5e stosujemy w sieci Ethernet, połączeniach telekomunikacyjnych oraz rozbudowanych sieciach komputerowych. Zobacz naszą ofertę wtyków

Natomiast kategorii 6 mają podobne wykorzystanie z tym, że w stosunku do kategorii 5e szybciej przesyłają dane oraz charakteryzują się niższym poziomem zakłóceń elektromagnetycznych.

Podsumowując, jeżeli potrzebujesz połączyć przewodowo standardowe urządzenia: laptopa, drukarkę, skaner czy smartTV możesz skorzystać z naszej oferty: wtyków, osłonek i skrętek kategorii 5e. Natomiast jeżeli zależy Ci na połączeniu o szybszych parametrach, polecamy podzespoły kategorii 6. Ale o tym w następnym wpisie.

Obserwuj w mediach społecznościowych. A teraz w TIK TOK

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.